تماس با ما

تلفن دفاتر هماهنگی

021-22057591

021-66883463

021-44588897

021-77174530

تلفن همراه

09123571239

اطلاعات بیشتر

امور موکلین

موکل عزیز برای اطلاع از وضعیت پرونده خود وارد سایت شوید.


دفاع مشروع و شروط تحقق

موسسه حقوقی پارسیان عدالت گستر:


دفاع مشروع:

دفاع مشروع عبارت است از توانایی بر دفع تجاوزقریب الوقوع به نفس ،عرض،ناموس،مال و آزادی تن خود یا دیگری را به خطر انداخته است .
دفاع مشروع هیچ گاه نباید با انگیزه انتقام جویی و آزار و اذیت توأم باشد از اینرو ،اعمال دفاعی از یک سو به شرط ضرورت و از سوی دیگر به شرط تناسب مقید شده است .

دفاع مشروع ازجمله جهاتی است که قانونگذار فعل ضرورت را صراحتأ اجازه داده و وصف مجرمانه را از آن زدوده است به همین دلیل مدافع مشروع در چنین حالتی نه تنها مقصر نیست ،بلکه ضامن خسارت ها یا صدمات وارد به دیگری نیز محسوب نمیشود .

شروط تحقق دفاع مشروع:

با آنکه قانونگذار حق دفاع را برای کسی که مورد تعرض و تجاوز قرار گرفته محترم شمرده است ،اعمال این حق را بدون قید و شرط جایز ندانسته است .
ماده ۱۵۶ق م ا این شروط را در ضمن صدور جواز دفاع به این شرح مقرر داشته است :"هرگاه فردی در مقام دفاع از نفس ،عرض، ناموس ،مال یا آزادی تن خود یا دیگری در برابر هرگونه تجاوز یا خطر فعلی یا قریب الوقوع با رعایت مراحل دفاع مرتکب رفتاری شود که طبق قانون جرم محسوب میشود ،در صورت اجتماع شرایط زیر مجازات نمیشود :
الف -رفتار ارتکابی برای دفع تجاوز یا خطر ضرورت داشته باشد .
ب-دفاع مستند به قرائن معقول یا خوف عقلایی باشد .
پ-خطر و تجاوز به سبب اقدام آگاهانه یا تجاوز خود فرد و دفاع دیگری صورت نگرفته باشد .
ت-توسل به قوای دولتی بدون فوت وقت عملأ ممکن نباشد یا مداخله آنان در دفع تجاوز و خطر مؤثر واقع نشود ."

به استناد این ماده دفاع در برابر تجاوز یا خطر هنگامی واکنش مشروع تلقی میشود که هم تجاوز و هم دفاع مطابق اوصاف مذکور واقع شود . برخی از این اوصاف را باید در فعل متجاوز و برخی دیگر را در فعل مدافع باید جست و جو کرد.

تجربیات ما

 ارتباطات قوی و سازنده

هیچ سازمان یا موسسه‌ای به تنهایی کامل نیست. همکاری با موسسات مرتبط و مکمل این امکان را به ما می‌دهد تا پاسخگوی تمامی نیازهای مشتریان در سطوح مختلف و با کیفیت تضمین‌شده باشیم. گروه وکلای ایران با موسسات حقوقی، موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها  همکاری دارد و با اخذ نمایندگی از این موسسات به طور رسمی خدمات مشترکی را ارائه می‌نماید.

 

موفقیت در فضای وب

نقش اینترنت در همه ابعاد زندگی امروز انکارناپذیر است. امروزه فعالیت آنلاین و خدمات اینترنتی برای هر سازمانی نقش حیاتی دارد. گروه وکلای ایران از آغاز کار خود این مسئله را در دستور کار خود قرار داد. موفقیت وب‌سایت گروه وکلای ایران که هم اکنون یکی از شناخته‌شده‌ترین وب‌سایتهای حقوقی ایران است موید این موضوع است.

 

 رضایت مشتری

رضایت مشتری اولین اصل کار ما در گروه وکلای ایران است. ما همواره در تلاشیم تا با گرفتن بازخورد از مشتریان تمام مراحل خدمات خود را در راستای رضایت مشتریان بهینه‌سازی کنیم. پیشرفت سریع موسسه ما از زمان تاسیس تا کنون نشان‌دهنده این موضوع است. بهترین تبلیغ برای ما مشتریان سابق ما هستند. تمامی پرسنل موسسه برای ایجاد رضایت حداکثری در ارائه خدمات آموزش دیده‌اند و همواره از انتقادات و پیشنهادات مشتریان بهره برده‌اند.